Новини Корупції

Через п’ять років суд відновив на посаді люстрированного заступника генпрокурора

ср, 14/08/2019 — 18:27

Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) прийняв рішення визнати протиправним та скасувати наказ Генеральної прокуратури України про звільнення Миколи Голомші з посади першого заступника генпрокурора і постановив поновити його на посаді.

Як повідомляється в середу на сайті ОАСК, відповідне рішення суд прийняв за адміністративним позовом Голомші, який був звільнений за законом про очищення влади (про люстрацію), передає Цензор.

Суд вважає, що при проведенні люстрації повинен бути дотриманий індивідуальний характер відповідальності, тобто провина працівника має бути доведена в кожному конкретному випадку. У той же час, відповідач у справі – Генпрокуратура України не надала доказів приналежності Голомші до кола осіб, які своїми рішеннями, діями або бездіяльністю здійснювали заходи, спрямовані на узурпацію влади президентом України Віктором Януковичем, підрив основ національної безпеки й оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини.

З урахуванням того, що посаду Голомші в Генпрокуратурі не була політичною, не доведена правомірність застосування до нього процедур, передбачених відповідним законом, що обумовлює висновок про недоведеність правомірності прийняття оскаржуваного рішення з підстав, зазначених у ньому, що є достатнім і самостійною підставою для скасування рішення про звільнення».

У ОАСК наголосили, що розгляд даного позову тривало з листопада 2014 року, що пов’язано з навантаженням на суддів з розгляду адміністративних справ.

В кінці жовтня 2014 року колишній на той час генеральний прокурор України Віталій Ярема звільнив Голомшу з посади першого заступника генпрокурора. Він звільнений у зв’язку з припиненням трудового договору згідно п. 7-2 ст. 36 Кодексу законів про працю, тобто з підстав, передбачених законом «Про очищення влади» (про люстрацію). У листопаді Голомша звернувся до суду з позовом про поновлення на посаді. У квітні 2015 року Окружний адміністративний суд Києва призупинив розгляд позову Голомші до винесення рішення Конституційного суду України щодо конституційності закону про люстрацію. У червні 2018 року суд відновив розгляд позову. Було прийнято рішення про його розгляд у порядку спрощеного провадження без виклику сторін, за наявними доказами.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник — http://grom-ua.org/

Click to comment

Оставить комментарий

To Top