Новини Корупції

Смертоносний «Буревісник». Розрекламована Путіним ракета вдарила по своїм

ср, 14/08/2019 — 15:50

Зброя, якою Кремль залякував Захід, вбило росіян.

Путін в 2018 році згадує про нової міжконтинентальної крилатою ракеті і демонструє кадри її нібито випробувань. Трохи пізніше ракета отримає і свою назву — «Буревісник». А зараз в Росії чергове ЧП. На російській Півночі, а саме в Архангельській області 8 серпня вибухнуло щось, що змусило звернути на себе увагу весь світ. Загинули 5 учених і 2 військових, підвищився радіаційний фон. Це і був той «Буревісник», про який говорив Путін, пишуть Тексти.

8 серпня автоматизована система контролю радіаційної обстановки (АСКРО) в Северодвінську (РФ) зафіксувала підвищення радіаційного фону.

Вибух стався не на суші, а безпосередньо над акваторією Білого моря, де на вимогу російського Міноборони на місяць було заборонено судноплавство в Двинськом затоці.

Загинуло 5 працівників «Росатому» і 2 військових, ще кілька людей опинилися в лікарні з якимись суперечливими, судячи за повідомленнями преси, симптомами.

По крихтах вимальовується певна картина події. Випробовували новий двигун для військової ракети, і він вибухнув. Стався викид радіоактивних матеріалів, що призвело до підвищення навколишнього природного радіаційного фону у 4-16 разів.

І тут виникає цікаве питання — що ж це за ракетний двигун?

Тут варто процитувати фахівців. Як написав на своїй сторінці в Фейсбук російський авіаційний експерт Вадим Лукашевич, «це були випробування ракети з необмеженою дальністю польоту, має твердопаливний стартовий двигун і повітряно-реактивний маршовий електродвигун. Стартовий двигун працює на твердому хімічному паливі і забезпечує старт і розгін ракети до крейсерській швидкості польоту, після чого вимикається — на більше його не вистачає.

А далі починає працювати звичайний повітряно-реактивний двигун з обертовим гвинтом або компресором, що приводиться в рух не продуктами горіння авіаційного палива, як зазвичай, а електрикою, що надходить від радіоізотопного джерела енергії.

Це джерело не є ядерним редактором в повному розумінні слова, оскільки в ньому відсутня керована реакція поділу ядер. Там знаходиться активний ізотоп, що створює дуже високу температуру, яка безпосередньо перетвориться в електрику. По суті, це високоефективний радіоізотопний термоелектричний перетворювач (радіоізотопний термоелектричний генератор (РІТЕГ, РТГ, англ. Radioisotope thermoelectric generator, RTG, RITEG) — це електричний генератор, отримує потужність від радіоактивного розпаду).

Маршовий двигун може працювати дуже довго, доба, тиждень або кілька місяців, і це визначається не запасом авіапалива (його просто немає), а ресурсом рухомих механічних частин двигуна.

Невідомо, чому в даному випадку ракета (або її двигун, або випробувальний стенд) вибухнула, але вибухом було зруйновано все, включаючи і радіоізотопний генератор. Містяться в ньому радіонукліди потрапили в атмосферу, що викликало сплеск радіації і опромінення випробувачів. У будь-якому випадку, це свідчить, що дана зброя занадто небезпечно, щоб його створювати і відчувати, виробляти і накопичувати».

Випробування проводив Саровський науково-дослідний інститут експериментальної фізики. Учені цієї установи у своїй заяві після трагедії визнали, що давно працюють над проектами по створенню джерел теплової або електричної енергії з використанням радіоактивних діляться, а також порівняли свої напрацювання з розробкою американцями малогабаритного реактора.

Представники «Росатому» намагалися потім у пресі дезавуювати висловлювання своїх колег, назвавши пристрій «ядерної батарейкою», однак це вже виглядало як просте прагнення зменшити розмір катастрофи.

Загалом, з коментарів експертів та уривчастою інформацією російського офіціозу випливає, що йдеться про спробу створити якусь «вічне» ракету, яка могла б пролетіти навколо Землі стільки разів, скільки буде потрібно, обходячи всі небезпечні для неї зони можливого ураження.

Якщо трохи поритися в нетрях Інтернету, можна знайти і назва цієї ракети. У своєму посланні до Федеральних зборів Путін в 2018 році згадує про нової міжконтинентальної крилатої ракети і демонструє кадри її нібито випробувань. Трохи пізніше ракета отримає і свою назву — «Буревісник».

Російське міністерство оборони в тому ж 2018 році в своєму повідомленні оптимістично рапортує про роботу над «малопомітною крилатою ракетою, що низько летить і несе ядерну бойову частину, з практично необмеженою дальністю, непередбачуваною траєкторією польоту і можливістю обходу рубежів перехоплення».

На даний момент по всьому виходить, що російська сторона, незважаючи на невдачу, продовжить випробування і доведення до готовності нової ракети. Про це проекті заявив сам російський «цар», про успішність його реалізації вже відрапортували військові. І, здається, в російській верхівці нікого не обходять сім вже загиблих або наступні жертви випробувань. На екологію, яка вже постраждала від «брудного» двигуна її прототипу, взагалі ніхто уваги не звертає.

Всі жертви прийнятні, коли йдеться про появу у світі ядерної зброї нового класу: міжконтинентальну крилату ракету, на яку не поширюються жодні міжнародні угоди і обмеження, з безпрецедентною дальністю польоту, з зарядженими радіонуклідами нутрощами, яка навіть не маючи ядерної боєголовки, може наносити радіоактивне ураження великим територіям.

Нагадаємо, що згідно з результатами дослідження «Новини як зброю», проведеного Центром досліджень медіа, комунікацій і влада лондонського Kings College, демонстрація російської сили є важливим елементом російської дезінформації, спрямованої на Захід. Російські новинні джерела зображують для англомовних аудиторій російську військову міць і слабкість західних військових. Наприклад, RT і «Супутник» генерують великий обсяг матеріалів, що критикують НАТО і докладно вихваляють могутність прототипів російської зброї. Західні інформаційні медіа чутливі до подробиць російської військової сили і тиражують ці повідомлення, навіть якщо вони брехливі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал.

Источник — http://grom-ua.org/

Click to comment

Оставить комментарий

To Top